První písemný doklad o přijímání podobojí v Libenicích je z výslechu libenických občanů v Kutné Hoře 1. ledna 1736. Tehdy se společné modlitby konaly v domě u Jiřího Kantůrka. Když císař Josef II. udělil v roce 1781 svobodu vyznání, přihlásila se většina obyvatel Libenic k evangelické víře. V roce 1826 byl založen první samostatný sbor a započalo se se stavbou modlitebny, která byla v září 1827 vysvěcena.
Jednolodní neorientovaná obdélná stavba, ukončená půlkruhovou apsidou na severozápadě a vysokým štítem s pseudogotickými prvky v jihovýchodním průčelí. Nad korunní římsou je ve spodní části plochy štítu vsazena pískovcová deska, orámovaná hladkou římsou, s nápisem: PRAVDA BOŽÍ ZVÍTĚZÍ / L(ÉTA) P(ÁNĚ) 1827.
Loď je plochostropá, apsida je sklenuta konchou.
Zařízení kostela je prosté, pořízené v roce 1827 a je zdobené modrým mramorováním. Z něho vyniká kazatelna se stříškou nad řečništěm, ukončenou kalichem, opatřená nápisem: MDCCCXXVII NAKLADEM MATĚGE JELINKA / KAŽ SLOVO BOŽÍ PONOUKEJ VČAS NEB NE VČAS TRESCI ŽEHŘI NAPOMÍNEJ VE VŠÍ TICHOSTI A UČENÍ II.Tim: 4,2. a křtitelnice zdobená pseudogotickými motivy, opatřená nápisem: ALŽBĚTA NOVÁK(OVÁ) PANNA NEVINNÁ OBĚTUJE NEVINNÝM. Na kruchtě jsou varhany z roku 1912 od kutnohorského varhanáře Jana Tučka.
Evangelická modlitebna s evangelickým hřbitovem byly 23. 5. 2014 zapsány do Ústředního seznamu nemovitých kulturních památek ČR pod číslem 105361.
Poche E. a kol.: Umělecké památky Čech 2. Praha. Vydalo nakladatelství ČSAV Academia, 1978.
Evangelická modlitebna stojí na horním severním okraji vsi u hřbitova.
GPS: 49°59'8.020"N, 15°15'6.390"E
Přístupné po dohodě