Rozcestní křížek z konce 19. století, který stojí na místě staršího kříže z doby před rokem 1794, který je zobrazen již na 1. vojenském (josefském) mapování z let 1764-68. V roce 2023 byl křížek opraven městem Týnec nad Labem z prostředků města a Evropské unie v rámci Operačního programu rozvoje venkova a Evropského zemědělského fondu.
Dílo je složeno ze čtyř částí. Spodní část tvoří kamenná vápencová základová deska, na které je cihlový podstavec nesoucí kamenný sokl ukončený profilovanou římsou zhotovený ze středně zrnitého mušlového pískovce světle okrové barvy těženého v okolí Kutné Hory. Horní část tvoří litinový kříž s postavou Krista s kruhovou svatozáří a nápisovou destičkou s nápisem INRI. Postava Krista a nápis na destičce jsou zlacené, zbytek kovových částí je natřen kovářskou černí.
Podstavec je vysoký 100 cm a kříž 200 cm, celková výška činí 300 cm, kříž ze zadní strany podepírá kovová vzpěra. Prostor kolem kříže je vymezen ozdobným kovovým plůtkem z 20. let 20. století, který je kotvený do kamenné podezdívky.
Křížek není památkově chráněný.
Čiháková Myšková K.: Restaurátorská zpráva opravy křížku v Týnci nad Labem. 2023
Křížek stojí v Tyršově ulici před již nefunkční trafostanicí severně od Masarykova náměstí.
GPS: 50°2'38.407"N, 15°21'31.780"E
Volně přístupné