Původní středověká fara stávala jižně pod kostelem v místech dnešní školy. Novou faru nechala na současném místě postavit v letech 1730-34 kněžna Marie Terezie Savojská, přičemž na její stavbu byly použity kameny ze starší stavby. Prvním farářem, který novou faru užíval, byl v letech 1730–62 P. Stanislav Tichý. V roce 1999 koupil opuštěnou budovu Jiří Pichl z Poděbrad, který zahájil její rekonstrukci. Hlavní budova dostala novou střechu a za přispění Středočeského kraje byly opraveny i hospodářské budovy. Na další úpravy ale již vlastník neměl peníze a v roce 2011 byl celý areál nabízen k prodeji.
Areál fary tvoří vlastní obytná budova se sedlovou střechou, stodola a špýchar. V patře obytné budovy jsou čtyři velké sály s malovanými stropy, kuchyně, ložnice, dvě koupelny a tři toalety, v přízemí se nachází prostorná vstupní hala s kamennou podlahou a krbem a další místnosti, kterých je celkem 12. Špýchar má velmi zdobný barokní štít s křížovnickým znakem.
V některé literatuře je fara mylně označována za přestavěnou bývalou přistoupimskou tvrz.
Bývalá fara je spolu s kostelem sv. Václava, zvonicí a ohradní hřbitovní zdí zapsána do Ústředního seznamu nemovitých kulturních památek ČR pod číslem 44942/2–835.
Fara čp. 1 stojí západně od kostela.
GPS: 50°3'13.870"N, 14°52'37.910"E
Nepřístupné