1. Dům čp 599, restaurace "Dymokurská"
Restaurace „Dymokurská“ je nárožní budova postavená v roce 1924 podle plánu Jana Mayera (viz též gymnázium) a Václava Jirkovského pro kolínského podnikatele Aloise Linharta. Původní název byl „Linhartova hospoda“, od roku 1927 zvaná „U Borků“. Dnešní název „Dymokurská“ má od roku 1936, kdy ji převzal Hugo Hrbek z Dymokur a začal zde čepovat dymokurské pivo z Černínského pivovaru (vařilo se do roku 1967). Restaurace byla z důvodu omezení souvisejících s pandemií VOVID-19 v lednu 2022 uzavřena.
2. Dům čp. 619
Velmi dobře zachovaný dům z let 1921-23 navržený Jindřichem Freiwaldem, u kterého zachovali majitelé všechny původní architektonické detaily i barevnost fasád. Jedná se o stavbu z unikátního souboru nájemního bydlení v městských domech a řadových domcích na kolínském Zálabí, jejichž výstavbu Freiwald silně propagoval podle německého vzoru.
3. Dům čp. 620
Velmi dobře zachovaný dům z let 1921-3 navržený Jindřichem Freiwaldem, u kterého jsou zachovány původní architektonické detaily, věřím, že při očekávané opravě domu budou zachovány. Jedná se o stavbu z unikátního souboru nájemního bydlení v městských domech a řadových domcích na kolínském Zálabí, jejichž výstavbu Freiwald silně propagoval podle německého vzoru.
4. Dům čp. 621
Dům navržený Jindřichem Freiwaldem, ale postavený v letech 1921-23 v pozměněné a značně okleštěné podobě, výzdoba fasád také mohla zaniknout při některé z přestaveb ve 20. století. Přesto se jedná o stavbu z unikátního souboru nájemního bydlení v městských domech a řadových domcích na kolínském Zálabí, jejichž výstavbu Freiwald silně propagoval podle německého vzoru.
5. Domy čp. 647-650
Uliční blok mezi ulicemu U Hřiště a U Borků, tvořený dvěma identickými patrovými nárožními domy a jedním dvojdomem mezi nimi, postavenými v letech 1921-23 podle návrhu Jindřicha Freiwalda. Jedná se o stavby z unikátního souboru nájemního bydlení v městských domech a řadových domcích na kolínském Zálabí, jejichž výstavbu Freiwald silně propagoval podle německého vzoru.
6. Dům čp. 678
Velmi dobře zachovaný patrový nárožní dům z let 1921-3, postavený podle návrhu Jindřicha Freiwalda, u kterého jsou zachovány původní architektonické detaily tvořené režnými cihlami a kombinací tvrdé cementové omítky a hladkého barevného štuku. Jedná se o stavbu z unikátního souboru nájemního bydlení v městských domech a řadových domcích na kolínském Zálabí, jejichž výstavbu Freiwald silně propagoval podle německého vzoru.
7. Dům čp. 1010, restaurace "A. F. K Kolín"
Jeden z nejstarších fotbalových klubů v Čechách, založený již v roce 1900 jako fotbalový kroužek studentů kolínského reálného gymnázia, který v roce 1902 přijal název "Athleticko-fotkalový klub" (odtud zkratka A. F. K.). V roce 1929 byl klub rozšířen o kulturní odbor, který pořádal koncerty, karnevaly a divadelní představení. V roce 1950 se název klubu změnil nejprve na ČSD Kolín, později na Lokomotiva Kolín, od roku 1973 se ustálil název TJ Kolín. V roce 1990 se opět vrací název A. F. K., který nově znamená Amatérský fotbalový klub.
Freiwald J.: Naše stavby, vydáno vlastním nákladem. Praha 1924.
Potůček J., Potůčková V.: Slavné stavby Jindřicha Freiwalda. Vydal Foibos books. Sezemice 2015.
Ulice Okružní je hlavní komunikační osa Zálabí, která obloukem spojuje ulici Tovární ve východní části Zálabí s ulicí Kličkovou v západní části u Borků. Vycházejí z ní ulice Horského, U Borků a U Hřiště, z hlavních ulic kříží ulici Ovčáreckou a Veltrubskou.
GPS: 50°2'4.113"N, 15°12'29.285"E
Nepřístupné